افسردگی بعد از مهاجرت

مقابله با افسردگی بعد از مهاجرت

خلاصه مقاله

مهاجرت به کشورهای خارجی شاید برای بسیاری  از افراد لذت بخش و جذاب است؛ اما متاسفانه، چالش‌‌های بسیار زیادی را پیش روی افراد به وجود ‌‌می‌آورد. بسیاری از تحقیقات نشان ‌‌می‌دهند که افراد مهاجرت کرده به کشورهای مختلف، با افسردگی و یا احساس افسردگی و غم  و اندوه مواجه هستند. ایرانیان مقیم خارج از کشور، متاسفانه با چالش‌‌ها و دغدغه‌‌های مختلفی مواجه هستند و همه این موضوعات باعث ایجاد احساس ترس، اندوه و تنهایی در ذهن این افراد خواهد شد.

شاید شما هم از آن دسته از افرادی هستید که پس از مهاجرت احساس ترس و اندوه و افسردگی ‌‌می‌کنید. به همین خاطر، در ادامه این مقاله قصد داریم بیشتر با جزئیات مهاجرت و افسردگی و همچنین، روانشناسی آنلاین برای ایرانیان مقیم خارج از کشور صحبت کنیم. خوشبختانه، روش‌‌های مختلفی برای درمان افسردگی ایرانیان مقیم خارج از کشور وجود دارند که در ادامه به آن‌‌ها اشاره ‌‌می‌کنیم.

 

مهاجرت و افسردگی؛ افرادی که پس از مهاجرت افسرده ‌‌می‌شوند!

افسردگی یکی از مشکلات شایع در میان آقایان و خانم‌‌های مهاجرت کرده به کشورهای مختلف جهان است. اگرچه روحیات افراد با همدیگر تفاوت بسیار زیادی دارد و نوع بیماری افسردگی افراد نیز با هم متفاوت است؛ ولی به هر حال این بیماری جزء بیماری‌‌های شایع در جهان و کشور ایران محسوب ‌‌می‌شود.

احساس ترس، تنهایی و غربت از جمله مشکلاتی هستند که پس از مهاجرت کردن به کشورهای مختلف به وجود ‌‌می‌آیند. متاسفانه، مهاجرت و افسردگی به همدیگر گره خورده اند و احساس بدی را برای افراد ایجاد ‌‌می‌کنند. اگرچه این بیماری جزء بیماری‌‌های شایع پس از مهاجرت محسوب ‌‌می‌شود. ولی معمولا افسردگی پس از مهاجرت را در افرادی ‌‌می‌بینیم که به اصرار دیگران (همسر، فرزند، خواهر، برادر، پدر و یا مادر) مجبور به مهاجرت کردن شده اند.

مقایسه وضعیت کنونی با وضعیت گذشته، یکی از عوامل اصلی ایجاد کننده افسردگی پس از مهاجرت ‌‌می‌باشد. تنها بودن در کشور غریبه، ندانستن زبان آن کشور، مشکلات مالی و … ‌‌می‌توانند بر روی احساس غربت افراد مهاجرت کرده تاثیر بگذارند.

 

پیشگیری از افسردگی بعد از مهاجرت

از قدیم گفته اند که پیشگیری بهتر از درمان است. پیشگیری از افسردگی نیز همیشه مزیت‌‌های بسیار زیادی را به همراه دارد. زیرا به هر حال افراد بر اساس شرایط خاصی که دارند، در معرض افسردگی شدید پس از مهاجرت ‌‌می‌باشند. به همین خاطر، ایرانیان مقیم خارج از کشور ‌‌می‌بایست از روش‌‌های مناسب برای پیشگیری از افسردگی استفاده کنند. در ادامه به برخی از این روش‌‌ها اشاره ‌‌می‌کنیم.

 • رفتن به جلسات ‌مشاوره‌ای قبل از مهاجرت کردن

یکی از موضوعاتی که باید قبل از مهاجرت به آن توجه داشته باشید این است که اصلا روحیه شما به مهاجرت کردن ‌‌می‌خورد یا خیر؟ به هر حال هر فردی قادر به مهاجرت کردن به کشورهای خارجی نیست. داشتن روحیه جسور، بدون ترس و داشتن اعتماد به نفس بالا، کلید اصلی موفقیت افراد مهاجرت کرده به کشورهای خارجی است.

به همین خاطر، توصیه ‌‌می‌شود که قبل از مهاجرت و یا حتی بعد از مهاجرت، از خدمات جلسات ‌مشاوره‌ای آنلاین استفاده کنید. این کار به پیشگیری از افسردگی شما پس از مهاجرت کمک خواهد کرد.

 • در نظر گرفتن سختی‌‌های مهاجرت و مزیت‌‌های مهاجرت

به هر حال مهاجرت کردن به کشورهای خارجی همیشه کار آسانی نیست. گاهی افراد مجبور هستند که سختی‌‌های زیادی را برای پیشرفت خود و یا بهتر کردن شرایط خودشان در نظر بگیرند تا بتوانند از مزیت‌‌های مهاجرت بهره مند شوند.

به هر حال اگر فردی اقدام به مهاجرت به کشورهای خارجی کند، باید اهداف خود را بداند. به همین خاطر، توصیه ‌‌می‌کنیم قبل از مهاجرت کردن، اهداف خودتان را سبک سنگین کنید تا پس از مهاجرت، با ابهامات فکری مواجه نشوید!

متاسفانه، برخی از افراد مهاجرت کرده به کشورهای خارجی پس از مهاجرت کردن به این کشورها، فکر ‌‌می‌کنند که مهاجرت کردن واقعا ارزشی نداشت! این موضوع به دلیل این است که این افراد تصور بسیار زیادی از مزیت‌‌های مهاجرت کردن داشته اند. در حالی که مهاجرت کردن باید با روش‌‌های اصولی و منطقی صورت بگیرد.

 • یاد گرفتن زبان کشور جدید قبل از مهاجرت

یکی از موضوعات و دغدغه‌‌های ایرانیان مقیم خارج از کشور، صحبت کردن با یک زبان خارجی و درک مفاهیم آن زبان خارجی است. برخی از ایرانیان مقیم خارج از کشور، درک درستی از زبان‌‌های خارجی ندارند و فکر ‌‌می‌کنند که پس از مهاجرت ‌‌می‌توانند زبان را به خوبی یاد بگیرند.

واقعیت این است که عدم تسلط بر روی زبان کشور بیگانه، ‌‌می‌تواند بسیار برای شدت گرفتن افسردگی پس از مهاجرت مضر باشد. به همین خاطر، سعی کنید که قبل از مهاجرت کردن به تسلط نسبی از زبان مورد نظر خود برسید.

 • برقراری ارتباط‌‌های اینترنتی با دوستان و خانواده پس از مهاجرت به کشورهای خارجی

مهم ترین عاملی که باعث افسردگی ایرانیان مقیم خارج ‌‌می‌شود، دوری از خانواده و احساس تنهایی و غربت است. برای اینکه با افسردگی پس از مهاجرت مقابله کنید، ‌‌می‌بایست از طریق ارتباط‌‌های اینترنتی با دوستان و خانواده، با دوستان و خانواده خودتان معاشرت کنید.

متاسفانه، بسیاری از افراد پس از مهاجرت دغدغه‌‌های فکری و روحی زیادی دارند و توجهی به معاشرت‌‌های خودشان ندارند. این در حالی است که صحبت کردن با خانواده و دوستان بهترین روش برای مقابله با افسردگی ایرانیان مقیم خارج محسوب ‌‌می‌شود.

علائم افسردگی پس از مهاجرت

 

بهترین روش برای درمان افسردگی بعد از مهاجرت

تا به اینجا در رابطه با نحوه پیشگیری از افسردگی پس از مهاجرت صحبت کردیم. ولی به هر حال افسردگی و مهاجرت دو عامل به هم چسبیده هستند که شاید نتوان به درستی آن‌‌ها را از هم جدا کرد. پس اگر احساس ‌‌می‌کنید که پس از مهاجرت دارای افسردگی هستید، ‌‌می‌بایست از بهترین روش‌‌ها برای درمان افسردگی پس از مهاجرت کمک بگیرید.

بهترین روش برای درمان افسردگی پس از مهاجرت، کمک گرفتن از مشاوره روانشناسی آنلاین است. ایرانیان مقیم خارج از کشور ‌‌می‌توانند برای درمان افسردگی پس از مهاجرت خودشان، از خدمات غیر حضوری مشاوره‌‌های روانشناسی کمک بگیرند و با مشاوره‌‌ها صحبت کنند.

 

علائم افسردگی پس از مهاجرت را بشناسید!

تجربه کردن علائم خاصی پس از مهاجرت مانند احساس ترس، تنهایی، دلهره و استرس و … پس از مهاجرت تا حد زیادی طبیعی است. شاید بسیاری از این احساس‌‌ها نیاز به درمان نداشته باشند و در گروه علائم افسردگی قرار نگیرند. ولی به هر حال برخی از ایرانیان مقیم خارج از کشور به دلیل اینکه از روش‌‌های پیشگیری کننده از افسردگی پس از مهاجرت استفاده نکرده اند، دچار افسردگی پس از مهاجرت شده اند. از جمله علائ‌‌می‌که برای افسردگی پس از مهاجرت کردن وجود دارند، ‌‌می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • احساس غم و اندوه شدید
 • نداشتن انگیزه برای انجام کارهای روزمره
 • لذت نبردن از کارهای مختلف و تفریحات
 • احساس غم شدید آن هم بیش از دو هفته متوالی
 • فکر کردن به افکار منفی مختلف
 • تجربه کردن احساس مختلف درد در جسم مانند سردرد، خستگی، بی حالی و بی حسی

مزیت‌‌های دریافت مشاوره آنلاین روانشناسی

بهترین زمان برای دریافت مشاوره افسردگی پس از مهاجرت چه زمانی است؟

مهاجرت و افسردگی بعد از آن، یکی از مشکلات شایع است که متاسفانه بسیاری از ایرانیان مقیم خارج با آن مواجه شده اند. ولی به دلیل اینکه افراد در رابطه با روش‌‌های درمان افسردگی پس از مهاجرت اطلاعی ندارند، اقدام به درمان این بیماری در بهترین زمان ن‌‌می‌کنند.

درمان بیماری افسردگی مانند درمان بیماری‌‌های جسمی، زمان خاصی دارد. افسردگی پس از مهاجرت نیز رفته رفته شدید ‌‌می‌شود و لازم است که در همان مراحل اولیه، افسردگی پس از مهاجرت را درمان نمود.  بهترین زمان برای درمان افسردگی و دریافت مشاوره افسردگی برای ایرانیان مقیم خارج از کشور، همان ماه‌‌های اول مهاجرت به کشورهای خارجی است.

بهترین زمان برای دریافت مشاوره افسردگی پس از مهاجرت

ایرانیان مقیم خارج از کشور ‌‌می‌توانند از خدمات مشاوره آنلاین استفاده کنند؟

خوشبختانه، امکان دریافت خدمات مشاوره روانشناسی برای ایرانیان مقیم خارج از کشور در ایران فراهم شده اند. افرادی که ن‌‌می‌توانند در خارج از کشور، خدمات ‌مشاوره‌ای خوب دریافت کنند و یا به هر حال ترجیح ‌‌می‌دهند که از مشاورین ایرانی کمک بگیرند، ‌‌می‌توانند از خدمات مشاوره آنلاین افسردگی استفاده کنند.

مزیت‌‌های دریافت مشاوره آنلاین روانشناسی برای ایرانیان مقیم خارج از کشور

دریافت مشاوره آنلاین روانشناسی برای ایرانیان مقیم خارج از کشور مزیت‌‌های بسیار زیادی را به دنبال دارد. به هر حال ایرانیان با افراد ایرانی که فارسی صحبت ‌‌می‌کنند، راحت تر ارتباط برقرار ‌‌می‌کنند. نوع فرهنگ و روحیات ایرانیان به همدیگر نزدیک ‌‌می‌باشند و همین موضوع باعث بهبود درک متقابل میان ایرانیان داخل کشور و خارج از کشور شده است. از جمله مزیت‌‌های دریافت مشاوره آنلاین روانشناسی برای درمان افسردگی پس از مهاجرت ‌‌می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • صحبت کردن با مشاورین ایرانی و در میان گذاشتن مشکلات
 • وجود یک درک متقابل میان فرد مهاجرت کرده و روانشناس
 • احساس راحتی فرد مهاجرت کرده برای صحبت کردن (فارسی بودن خدمات ‌مشاوره‌ای آنلاین)
 • دسترسی راحت به خدمات ‌مشاوره‌ای و روانشناسی در هر کشوری از جهان

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *